Unity stomatologicze FEDESA - CORAL

Korzyści dla kupujących unity stomatologiczne marki Fedesa Prince :

Komfortowy stabilny fotel unitu stomatologicznego  - nowoczesne wzornictwo, wysokiej jakości materiał.

Unikalny kształt oparcia, siedziska i podstawy fotela stomatologicznego, nowoczesny design z ergonomicznym dostępem dla lekarza do pacjenta

Kształt oparcia i siedziska fotela zapewnia stabilne podparcie pleców oraz ramion pacjenta podczas zabiegów. Cienka i wytrzymała baza oparcia zapewnia miejsce na nogi lekarza przy pracy z boku. Fotel w unicie stomatologicznym FEDESA Prince jest wyposażony w pełną synchronizację ruchu siedziska oraz oparcia. Bogata paleta tapicerek jest dostępna również w wersji ultracomfort z pamięcią kształtu.

Unity stomatologiczne merki FEDESA

Unity stomatologiczne merki FEDESA

Wielofunkcyjny sterownik nożny lub sterownik pneumatyczny

Wielofunkcyjny sterownik nożny unitu stomatologicznego  FEDESA pozwala na pełną kontrolę nad środowiskiem pracy za jednym ruchem stopy. Proporcjonalne sterowanie konsolą unitu stomatologicznego,  prędkością obrotową turbiny i mikrosilnika, włączanie sprayu, przedmuch końcówek oraz pełną kontrolę ruchu fotela. Masywna podstawa sterownika unitu stomatologicznego utrzymuje go nawet na śliskich powierzchniach. Opcjonalnie dostępny jest pneumatyczny sterownik nożny z przedmuchem lub motylkowym włączaniem wody na końcówki.


Rozbudowany stolik asysty z tacą na narzędzia

Stolik asysty wyposażony jest w cztery miejsca na instrumenty lub rękawy ssące. Na panelu asysty znajduje się metalowa tacka na narzędzia, którą można sterylizować. Stolik asysty jest zamontowany na dwuprzegubowym długim ramieniu o dużym zasięgu, które zapewnia wygodę dla lekarza przy pracy zarówno na 2 jak i na 4 ręce. Ramie asysty jest wyposażone w nowoczesny system bezpieczeństwa zabezpieczający przed najechaniem na przeszkodę

Unity stomatologiczne merki FEDESA

Unity stomatologiczne merki FEDESA

Ergonomiczne stanowisko pracy zespołu stomatologicznego

Unit Fedesa Prince sprawdza się przy każdym modelu pracy zespołu stomatologicznego. Szeroki zakres ruchu ramion oraz przemyślana konstrukcja zapewniają świetny dostęp do pacjenta dla lekarza i asysty. W przypadku pracy na 2 ręce daleki zasięg konsoli lekarza i stolika asysty i lampy operacyjnej tworzy idealne środowisko do pracy, gdzie każdy instrument jest w zasięgu jednego ruchu ręki.


Przystosowany do pracy w każdej pozycji pacjenta

Unit stomatologiczny Fedesa Prince sprawdza się przy każdym modelu pracy zespołu stomatologicznego. Szeroki zakres ruchu ramion oraz przemyślana konstrukcja zapewniają świetny dostęp do pacjenta dla lekarza i asysty. W przypadku pracy na 2 ręce daleki zasięg konsoli lekarza i stolika asysty i lampy operacyjnej tworzy idealne środowisko do pracy, gdzie każdy instrument jest w zasięgu jednego ruchu ręki.

Unity stomatologiczne merki FEDESA

Unity stomatologiczne merki FEDESA

Osłona podnóżka fotela - folia lub elastyczne trwale tworzywo

Siedzisko fotela unitu stomatologicznego  Prince oferowane jest w 2 wariantach. Z podnóżkiem wykonanym z litego elastycznego materiału. Podnóżek unitu stomatologicznego  jest wymienny i perfekcyjnie zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi tapicerki przez obuwie pacjenta. Dostępna jest również wersja klasyczna ze zdjemowaną folią ochronną.


Ergonomiczna konsola unitu z instrumentami, panelem i tackami

Unit stomatologiczny FEDESA Prince został wyposażony w unikalne ramiona pantograficzne w konsoli lekarza. Ramiona są elastyczne, zamontowane pod konsolą. Efektem takiego rozwiązania jest całkowita eliminacja kolizji z lampą operacyjną i niezrównana długość rękawów. Instrumenty spoczywają na demontowalnej, sterylizowalnej podkładce. Pod stolikiem lekarza znajduje się tacki na wygodnym 2 przegubowym ramieniu. W zależności od zapotrzebowania na miejsce lekarz może wybrać dogodny dla siebie wariant.

Unity stomatologiczne merki FEDESA

Unity stomatologiczne merki FEDESA

Cyfrowy panel do sterowania parametrami pracy instrumentów

Elementem opcjonalnym jest cyfrowy panel sterowania. Pozwala on sterować prędkością obrotową, momentem obrotowym oraz funkcjami endodontycznymi mikrosilnika bezszczotkowego oraz parametrami pracy skalera. Ponadto lekarz może sterować wszystkimi funkcjami unitu za jednym dotknięciem palca.


Szeroka oferta fotelików stomatologicznych dopasowanych do unitów stomatologicznych marki FEDESA.

Wraz z unitem stomatologicznym FEDESA dostępne są foteliki stomatologiczne dostępne w wielu wariantach uzależnionych od modelu pracy i preferencji stomatologa. Stołek Astral z oparciem bananowym (podparciem pod rękę) idealnie sprawdzający się przy pracy „na godzinie 6”. Stołek Pony „typu siodełko”, zmniejszający obciążenie dla kręgosłupa oraz tętnic udowych z regulacją kąta pochylenia siedziska – idealny przy pracy „na godzinie 12”. Klasyczny stołek Sory z tapicerowanym oparciem i okrągłym siedziskiem. Krzesełka stomatologiczne FEDESA są dostępne w tych samych pastelowych kolorach co tapicerki unitów.

Unity stomatologiczne merki FEDESA

Unity stomatologiczne sprawdź nasze atrakcyjne konfiguracje

Nowa pełna linia unitów stomatologicznych  hiszpańskiej firmy FEDESA

Co należy brać pod uwagę gdy wybieramy i konfigurujemy unit stomatologiczny?

Ergonomia.  Unit stomatoogiczny - wygodne stanowisko pracy dla zespołu stomatologicznego.

Unit stomatologiczny tworzy środowisko pracy lekarza na lata. Lekarz dąży do zachowania optymalnej widoczności pola pracy. Dlatego powinno się zwrócić uwagę na to, aby dostęp do pacjenta w zależności od modelu pracy pozwalał na doskonałą widoczność bez niepotrzebnego obciążania kręgosłupa. Kolejnym niezwykle istotnym elementem są ramiona i rękawy w konsoli lekarza. Ramiona pantograficzne powinny posiadać blokady. Zapobiegają one niepotrzebnemu obciążeniu nadgarstków podczas długotrwałej pracy instrumentami. Ponadto niezależnie od układu konsola-panel asysty-lampa operacyjna powinna być zapewniona bezkolizyjna praca instrumentami.

Parametry użytkowe - możliwość wyboru konfiguracji - dostępność wybranych opcji w unicie stomatologicznym.

Lekarz powinien dopasować unit do swoich indywidualnych potrzeb. W zależności od specjalizacji, najczęściej wykonywanych zabiegów, przyzwyczajeń i modelu pracy konfiguracja unitu stomatologicznego może być zupełnie inna. Należy pamiętać, że nawet drobne usprawnienia dostosowane do specyfiki pracy lekarza pozwalają w perspektywie lat na niebagatelną oszczędność czasu, zwiększenie efektywności oraz komfortu dla zespołu stomatologicznego.

Niezawodność unitu stomatologicznego.

Unit stomatologiczny powinien posiadać sprawdzone rozwiązania techniczne i być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Istotnym elementem jest doświadczenie producenta oraz kontrola nad procesem produkcji. Producent powinien produkować jak najwięcej podzespołów ponieważ takie rozwiązanie zapewnia maksymalną kontrolę nad finalnym produktem oraz gwarancję długoletniej dostępności części zamiennych.

Możliwości i wielkość producenta i dystrybutora, przekładające się na warunki cenowe. 
Doradztwo przy planowaniu montażu oraz serwis sprzętu

Solidny dystrybutor sprzętu posiada ogromne doświadczenie w planowaniu montaży unitów stomatologicznych. Wizja lokalna i prawidłowe zaplanowanie rozmieszczenia sprzętu i przygotowania przyłączy pozwala na zoptymalizowanie położenia sprzętu, a co za tym idzie podniesienie wygody przyszłej pracy. Ponadto weryfikacja miejsca montażu pozwala na maksymalne usprawnienie całej operacji. Unit stomatologiczny jest kluczowym dla praktyki stomatologicznej urządzeniem, które z reguły pracuje w gabinecie kilkanaście lat. W tym czasie (zarówno w okresie gwarancji jak i później) niezwykle istotna jest odpowiednia opieka serwisowa. Tylko autoryzowany, odpowiednio przeszkolony serwis może zapewnić taką obsługę. Ponadto dystrybutor sprzętu powinien posiadać odpowiedni potencjał techniczny w postaci bazy części zamiennej oraz ciągłego bezpośredniego kontaktu z producentem sprzętu.

Sprawdź i porównaj cechy i parametry pozostałych producentów unitów stomatologicznych:

Nowa pełna linia unitów stomatologicznych  amerykańskiej  firmy DCI  

Niezawodna linia pneumatycznych unitów stomatologicznych  firmy GNATUS

Doskonała relacja ceny do jakośći - unity SIGER

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, pozostaw nam swoje dane kontaktowe - nasz przedstawiciel chętnie odpowie na wszelkie pytania.

Pobierz katalog DentalHolding  - kompleksową ofertę produktów. Pamiętaj: wszystkie produkty objęte są programem opieki DentalHolding PREMIUM
i DentalHolding Priority SERWIS Serwis. Zapoznaj się z nowościami - unitami stomatologicznymi, autoklawami, rentgenami, radiografiami, pantomografami i innymi urządzeniami